Korsika 2001

Autor: Petr Slabý [2005-03-22]

Intermezzo první, aneb typologie cestovatelů

Při hromadných zájezdech lze se setkati s různými typy cestovatelů.

Bodrý Moravák - Bodrého Moraváka obvykle snadno poznáte již při odjezdu podle toho, že jeho zavazadla sestávají zejména s kanystrů vína a několika lahví slivovice. Pochází-li Bodrý Moravák náhodou z Čech, bude mít místo vína přiměřenou zásobu plechovkového piva. Již v prvních minutách seznamuje se Bodrý Moravák s řidiči, se kterými potom tráví většinu zájezdu. Autobus během cesty opouští jen minimálně, většinou za účelem zakoupení nových zásob piva či vína.

Nespokojená paní, nespokojená paní s manželem - Nespokojenou paní potkáte prakticky na každém zájezdu. Obvykle chodí s propozicemi zájezdu v ruce a každých deset minut se ptá průvodce, proč nebyl dodržen ten či onen bod programu. Zcela zásadně se neúčastní brífingů, což jí umožňuje stěžovat si, že jí nikdo nic neřekl. Obvzláště nebezpečný typ nespokojené paní je nespokojená paní s manželem. Neustále totiž posílá toho chudáka, aby si šel na něco někam stěžovat.

Zvídavá paní - Zvídavá paní se bohužel nikdy žádný brífing nevynechá. Přijde vždy včas a neustálými dotazy typu "Myslíte, že to vyjedu?" nebo "Kolik si mám vzít vody?" vám zamotá hlavu natolik, že po jeho skončení marně přemýšlíte, kam že to vlastně dneska jedeme.

Poradce - Na zájezdech lze se často setkati také s poradcem. Obzvláště zdatní jedinci sedí v předních řadách autobusu vykloněni do uličky a s mapou na klíně radí řidičům a průvodci, kudy mají jet. Méně schopní poradci vám během chvilky nakreslí schema a vysvětlí činnost cyklistického počítače.

Kapitoly: < Předchozí [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ] Další >


Související odkazy

(c) Uvedení autoři & Asmat 2004 - 2024, design by KamData [Privacy]