Fotogalerie

Goroka Festival - fotogalerie Papua Nová Guinea

Autor: Aleš [2010-03-10]
Festival v horském měste Goroka.

Každoroční festival (bývá v září) ve městě Goroka je neuvěřitelnou událostí. Příslušnící blízkých i vzdálených kmenů se sem sjíždí, aby předvedli své tance sing-sing, své tradiční oděvy, své zvyky. Mix účastníku je opravdu pestrobarevný - od Asaro mudmenů až po etnika z pobřeží. Goroka je dnes velmi vyhlášený festival nejen mezi cizinci, ale i mezi místními, a tak přitahuje sing-sing skupiny různých etnik z celé země.

Více >

Kmen Surma - fotogalerie Etiopie

Autor: Aleš [2010-03-07]
Žena z kmene Surma. Okolí města Kibish.

Kmen Surma patří mezi několik kmenů, kteří obývají oblast západně od řeky Omo. Tato část Etiopie, narozdíl od východní strany řeky Omo, není příliš často navštěvovaná. Návštěva rozhodně stojí za to. Surmové je zajímavé etnikum, které stále žije velmi tradičním životem. Rádi si dekorují těla barevnými hlinkami, ženy nosí ve spodním rtu velké terakotové talířky a muži jsou pro změnu ozbrojeni kalašnikovy, což zajímavě až tak nevypadá. Surmové jsou primárně pastevci a žijí v okolí města Kibish.

Více >

Portugalsko 2005 - fotogalerie

Autor: Charlie Yes [2010-03-07]
Pobřeží regionu Algarve.

Dovolená v Portugalsku - region Algarve, nádherné pobřeží, pláže, moře. Město Lagos. A také hlavní město Lisabon.

Více >

Keňa 2005 - fotogalerie

Autor: Charlie Yes [2010-03-06]
Slon africký - národní park Tsavo east, Keňa.

Cesta do práve Afriky, do Keni. Podíváme se k moři do hotelů v Mombase, ale také na safari do národního parko Tsavo East a do Masajské vesnice.

Více >

Chorvatsko 2006 - fotogalerie

Autor: Charlie Yes [2009-05-15]
Makarska, Chorvatsko.

Přes Maďarsko, Bosnu do Chorvatska do města Dubrovnik a odtud pomalu podél pobřeží nahoru až k Istrii. A pak po pobřeží přes Slovinsko zpět domů. To vše uvidíte v následující fotogalerii.

Více >

Sardinie 2007 - fotogalerie

Autor: Charlie Yes [2009-05-08]
Sardinie a její krajina.

Sardinie je často nazývaná Karibikem Středozemí a to díky svým písčitým plážím a průzračnému moři. Že se nejedná o prázdná slova, se můžete přesvědčit i v následující fotogalerii.

Více >

Lidé - fotogalerie Bhútán

Autor: Aleš [2009-05-04]
I mniši jsou zvědaví.

Nádherná země, nádherní lidé. Tak jednoduše by se dala shrnout zkušenost s obyvateli himalájského království Bhútán. Následující fotogalerie přináší pár momentků z cesty po tomto kraji.

Více >

Národní park Royal Chitwan - fotogalerie Nepál

Autor: Aleš [2009-04-26]
Nosorožec indický.

Národní park Royal Chitwan National Park je malým nepálským zázrakem. Mezi jeho hlavní lákadla patří stáda nosorožců indických (přibližně 500 kusů) a bengálští tygři (přibližně 100 kusů). K vidění je ale spousta dalších savců, mnoho druhů ptáků a motýlů. Ve vodě číhají místní krokodýlové - gaviálové indičtí. Návštěvník se zde může projet i na slonech indických.

Více >

Himalájské království - fotogalerie Bhútán

Autor: Aleš [2009-03-29]
Hrad Punakha Dzong (slovo dzong znamená hrad, pevnost). Hrad leží ve městě Punakha, což bylo až do roku 1955 hlavní město Bhútánu a hrad byl sídlem vlády. Hrad byl v minulosti též nazýván Druk Pungthang Dechhen Phrodang (palác velkého štestí) a jedná se o druhý hrad, který byl kdy v Bhútánu postaven.

Bhútán - jedno z nejkrásnějších míst v Asii. Díky své uzavřenosti před okolním světem, zůstalo Bhútánské království velmi tradiční. A zatím to stále platí. Při návštěvě je toho hodně k vidění - tradiční stavby, buddhiostické chrámy, horská krajina. V této fotogalerii se podíváme na chrámy v okolí města Paro (např. známý Taktshang Goemba), podíváme se také do hlavníko města Thimphu, ale i na venkov do údolí Phobjikha či do několika tradičních hradů - Trongsa Dzong, Punakha Dzong a Wangdue Phodrang Dzong.

Více >

Ohňová země - fotogalerie Argentina a Chile

Autor: Aleš [2009-03-22]
Ledovce končí až v moři.

Tato cesta primárně směřovala do Antarktidy, ale cíle nebylo dosaženo. Počasí bylo natolik nepříznivé, že ani ledoborec nebyl schopen bezpečně přejet Drakeův průliv. Týden tedy křižujeme fjordy Ohňové země. Cesta začala v hlavním městě Argentiny Buenos Aires. Po zemi pokračuji do města Ushuaia, kde se naloďuji na ledoborec. Vyplouváme kanálem Beagle směrem Drakeův průliv, ale počasí nás zahání zpět do fjordů Ohňové země. Prozkoumáváme zátoky kolem ostrovů Hoste, Navarino a Cordillera Darwin.

Více >
Starší >>
(c) Uvedení autoři & Asmat 2004 - 2024, design by KamData [Privacy]