Nakupování v Singapuru

Autor: Aleš Vostrák [2005-08-24]

Nakupování v Singapuru

Nakupovaní v Singapuru probíhá tak, že si nejdřív na netu zjistíš ceny u nás (www.fisher-bernard.com, www.paladix.cz. www.oehling.cz, www.skyfly.cz) aby se nákup vůbec vyplatil, pak na www.cnet.com a www.bhfotovideo.com zjistíš cenu ve státech a od tý budeš zruba vycházet. V Singapuru to bude stát asi o 1-5% víc. Pak zkusíš postupně SimLim a Orchid road a budeš se tam hádat ve všech obchodech, na kalkulačce ukazovat ceny, porovnávat s poznámkama co máš atd... Dobrý je si zjistit víc modelů, protože hooodně oblíbenej trik je nabídnout ti podobnej foťák (objektiv, počítač atd...) kterej na první pohled vypadá parametrama skoro stejně, ale cena je výrazně nižší.

Pokud se ti podaří proklouznout jejich další pastí a to že s nima začneš hrát jejich hru "a kolik byste teda byl ochoten dát" (jedna z nejoblíbenějších a taky nejúčinějších) :-) Pak zvolíš nejlepší nabídku (žádnej spěch).

Po tom, co se dohodnete na konečný ceně, tak ti okamžitě přibalej k foťáku kartu, brašnu, náhradní baterky atd... za (jak zjistíš doma) naprosto nehoráznou cenu. Pokud by si snad prošel i touto zkouškou a zjistil si na internetu ceny toho vybavení (stačí orientačně) a nedejbože by se ti podařilo dostat i dobrou cenu, tak následuje další finta. Oznáměj ti, že cena kterou si pracně uhádal je samozřejmě bez DPH (5% ale na letišti se z toho po všech poplatkách asi tak 2-4% vrátí). Pokud by si i tak uhádal dobrou cenu, tak se tě lišácky zeptaj "... a platíte kartou?" ... v překladu to znamená "chceme další 4% za platbu kartou" v lepším případě skončíte na kompromisu já 2% a obchodník taky 2%.

Jinak na Orchid road je nejlepší Lucky Plaza (tuším Sing Bros.) a v SimLim spodní patra obchoďáku - horní jsou dobrý na computer komponenty.

Jak říkám, nákup v Singapuru je spíš koníček a vášeň.


Související odkazy

(c) Uvedení autoři & Asmat 2004 - 2023, design by KamData [Privacy]