Reportáže

Portugalsko 2005

Autor: Charlie Yes [2010-03-07]
Momentka z Portugalska - Lisabon.

Portugalsko mě lákalo už dlouho a teprve teď jsem měl možnost se do této země podívat. Nejvíce mě lákalo a stále láká město Faro.

Více >

Keňa 2005

Autor: Charlie Yes [2010-03-06]
Masajská vesnice, Keňa.

V červnu 2005 jsem navštívil jižní část afrického kontinentu, stát Keňa (Kenya). Jeden ze životních snů se splnil! Vždy jsem chtěl poznat typickou Afriku, život domorodých lidí včetně Masajů.

Více >

Chorvatsko 2006

Autor: Charlie Yes [2009-05-16]
Makarska, Chorvatsko.

Tento rok bylo v Česku zvláštní léto. Červenec tropický a srpen uplakaný a jako vždy jme si vybrali pro dovolenou ten špatný měsíc na počasí. Plánujeme cestu na Jadran a ještě jsme ani nevyjeli a už prší 3 dny.

Více >

Sardinie 2007

Autor: Charlie Yes [2009-05-08]
Momentka od moře, Sardinie. Voda je zde opravdu čistá a průzračná.

Je to divný, ale rok se zase sešel a na začátku léta zní otázka, KAM LETOS! Exotika? Tam jsem byl a teď na to nemám, něco levnějšího,Chorvatsko? Ne. Prostě někam kde jsem ještě nebyl, ne moc daleko a nechci potkávat miliony lidí a překračovat lidi na pláži. SARDINIE!! Heuréka!

Více >

Střední Amerika 2008

Autor: Jirka [2008-08-18]
dálkový autobus ze Santa Ana do San Salvadoru.

Střední Amerika je pojem ve smyslu volné unie sedmi států, kde zrovna v žádném neprobíhá převrat či občanská válka. Platí se americkými dolary, ale pokud někde mají místní měnu, je snazší používat jí. Španělština se také hodí. Státy: Panama, Kostarika, Nikaragua, Honduras, El Salvador, Guatemala, Belize.

Více >

Peru, Bolívie - 2007

Autor: Jirka [2008-02-20]
Vesnice San Juan.

Peruánské a bolivijské altiplano je blízko Slunci. Jeli jsme se přesvědčit, Inkové to věděli už dávno a jsou tam dodnes. Touláme se od tajemného Machu Picchu až po Salar de Uyuní, kde končila pouť Butch Cassidy a Sundance Kida. Trochu jsme se rozhlédli i po okolí. K Tichému oceánu v Arice, co je dnes už Chile, na vrchol šestitisícovky Huana Potosí nad La Pazem, na okraj bolivijského Pantanalu a Amazonie a při přesedání se nadechli brazilského temperamentu v Sao Paulu.

Let's Go Some Place Like Bolivia, Let's Go Some Place Like Bolivia
Butch Cassidy and Sundance Kid, 1969

Více >

Cesta na jih

Autor: Jirka [2008-02-19]
Socha Krista, Rio de Janeiro.

Cesta vedla po chilsko argentinské hranici z Punta Arenas do Santiaga, napříč Argentinou do Buenos Aires, kolem vodopádů Iguazú do Brazílie a končila v Rio de Janeiru. Dálkové lety Air France, místní po Chile a Argentině LAN Chile. Také Aerolineas Argentinas, prosím, pokud můžete, vyhýbejte se jim. TAM Brasil výborné.

Více >

Let's go Honduras

Autor: Dalibor Mlejnek a Rosta Los [2007-04-26]

Honduras je překrásná malá země, kde se prolínají tři velké světy. Prvním z nich je divoká příroda, druhým karibské moře a třetím jsou památky starých Mayů. Tento zatím ještě ne moc známý stát Latinské Ameriky je obklopen jak Tichým tak i Atlantickým oceánem a hraničí se státy Guatemala, Nikaragua a Salvador.

Cesta do Afghánistánu

Autor: A. Staněk [2007-03-07]
Hlavní město Kábul.

V listopadu minulého roku jsem navštívil Afghánistán. A tak bych se chtěl se čtenáři podělit o mé zážitky z této zajímavé země.

Více >

Patagonie 2006

Autor: Tom Charvát [2007-02-09]
Ledovec Perito Moreno.

Deník z cesty po argentinské i chilské Patagonii. Úvodem pro zahřátí zalétáme k vodopádům Iguazú, poté se přesunujeme rovnou do Ohňové země, od nejjižnějšího konce amerického kontinentu pak postupně navštěvujeme národní parky Torres del Paine, Los Glaciares s ledovcem Perito Moreno a skalními věžemi Cerro Torre a Fitz Roy, absolvujeme nekonformní přechod zelené hranice mezi Argentinou a Chile kolem kontinentálního ledovce Campo de Hielo Patagonico Sur, projíždíme jižní část pověstné Pinochetovy silnice Carretera Austral a cestu zakončujeme v malebném pacifickém přístavu Puerto Montt.

Více >
Starší >>
(c) Uvedení autoři & Asmat 2004 - 2024, design by KamData [Privacy]