Příspěvky po jednotlivých zemích

Afghánistán Antarktida Argentina Belize Bhútán Bolívie Botswana Brazílie Chile Chorvatsko Egypt Čína Etiopie Francie Gabon Guatemala Honduras Indie Indonésie Írán Itálie Japonsko Jemen Kamerun Keňa Komory Kostarika Kyrgyzstán Malajsie Mexiko Monako Nepál Nikaragua Panama Papua Nová Guinea Peru Portugalsko Réunion Salvador Singapur Thajsko Ukrajina Uruguay Uzbekistán Vanuatu Venezuela Zimbabwe

Papua Nová Guinea

Goroka Festival - fotogalerie Papua Nová Guinea

Autor: Aleš [2010-03-10] (Fotogalerie)
Festival v horském měste Goroka.

Každoroční festival (bývá v září) ve městě Goroka je neuvěřitelnou událostí. Příslušnící blízkých i vzdálených kmenů se sem sjíždí, aby předvedli své tance sing-sing, své tradiční oděvy, své zvyky. Mix účastníku je opravdu pestrobarevný - od Asaro mudmenů až po etnika z pobřeží. Goroka je dnes velmi vyhlášený festival nejen mezi cizinci, ale i mezi místními, a tak přitahuje sing-sing skupiny různých etnik z celé země.

Více >

Festival v Mount Hagen - fotogalerie Papua Nová Guinea

Autor: Aleš [2008-08-24] (Fotogalerie)
Úžasně propracovaná dekorace. Festival v Mount Hagen.

Každoroční festival (bývá v srpnu) v Mt Hagen je událostí, co stojí za návštěvu. Slavností se zůčastňuje pestrý mix kmenů z okolních papuánských hor. Je to jedna z mála příležitostí, kdy je možné vidět příslušníky místních etnik tradičně oblečené a předvádějící své rituály a tance.

Více >

Inicializační slavnost - fotogalerie Papua Nová Guinea

Autor: Aleš [2008-08-14] (Fotogalerie)
Tradiční ozdoby jsou velmi pestrobarevné.

Inicializační obřady jsou nedílnou součástí života domorodců z oblasti řeky Sepik. Konají se, pokud chlapec dospívá v muže či je postaven nový dům Tambaran (Haus Tambaran) - dům, který je přístupný pouze dospělým mužům. Život ve vesnici dostane jiný rytmus, všichni jsou oblečeni v tradičních oděvech, tančí v duchu starých zvyků. Přichází i příslušníci okolních vesnic, kteří se k slavnosti připojují. Na jednom místě je k vidění pestrý mix oděvů a masek podle příslušnosti k různým vesnicím.

Více >

Sopka Tavurvur a zánik města Rabaul - fotogalerie Papua Nová Guinea

Autor: Aleš [2008-08-13] (Fotogalerie)
Sopka  a sopečný prach, který je všude okolo. Okolí města Rabaul.

Rabaul bývalo hlavní městem provincie East New Britain ve státě Papua Nová Guinea. Až do 19. září 1994. V ten den vybuchla sopka Tavurvur, která pokryla celé město včetně důležitého letiště sopečným prachem a de facto život ve městě zastavila. Dnešní hlavní provinční město je 20 kilometrů vzdálené Kokopo. Zničené městou Rabaul má díky permanentní aktivitě vulkánu Tavurvur zvláštní a neopakovatelnou atmosféru. Stejně jako vlastní sopka.

Více >

Do vnitrozemí po řece Sepik - fotogalerie Papua Nová Guinea

Autor: Aleš [2008-08-09] (Fotogalerie)
Řeka Sepik.

Řeka Sepik je mezi cestovateli pojmem. Magická řeka, která se vine horami do tajemného vnitrozemí ostrova Nové Guiney. Neuvěřitelná tropická krajina, domorodé vesnice, tradiční rituály, příjemní domorodci. To vše můžete vidět, pokud se po řece vydáte.

Více >

< Všechny země
(c) Uvedení autoři & Asmat 2004 - 2024, design by KamData [Privacy]