Příspěvky po jednotlivých zemích

Afghánistán Antarktida Argentina Belize Bhútán Bolívie Botswana Brazílie Chile Chorvatsko Egypt Čína Etiopie Francie Gabon Guatemala Honduras Indie Indonésie Írán Itálie Japonsko Jemen Kamerun Keňa Komory Kostarika Kyrgyzstán Malajsie Mexiko Monako Nepál Nikaragua Panama Papua Nová Guinea Peru Portugalsko Réunion Salvador Singapur Thajsko Ukrajina Uruguay Uzbekistán Vanuatu Venezuela Zimbabwe

Honduras

Střední Amerika – Honduras

Autor: Jirka [2008-08-08] (Fotogalerie)
Mayské město Copán.

Hrdosti indiánských kmenů rozmach barokních měst rád ustoupil. Velmi španělské město Gracías je vnořeno mezi nepřehledně promíchané horské hřebeny s banány a borovicemi. Potom indiánské zdrženlivé úsměvy vystřídá nevázanost karibského pobřeží. Temně černí Garifunové si ovšem temperamentu užívají s rozvahou. Není třeba se přehnaně unavit v poklidu vyhřátých Cayos Cochinos. I zimující hnědí floridští pelikáni tu generacemi pěstovanou lenost rádi přijali. Nechtělo se moc pokračovat zpátky do hor a k nedávno objevené mayské metropoli u městečka Copán.

Více >

Let's go Honduras

Autor: Dalibor Mlejnek a Rosta Los [2007-04-26] (Reportáž)

Honduras je překrásná malá země, kde se prolínají tři velké světy. Prvním z nich je divoká příroda, druhým karibské moře a třetím jsou památky starých Mayů. Tento zatím ještě ne moc známý stát Latinské Ameriky je obklopen jak Tichým tak i Atlantickým oceánem a hraničí se státy Guatemala, Nikaragua a Salvador.


< Všechny země
(c) Uvedení autoři & Asmat 2004 - 2024, design by KamData [Privacy]