Příspěvky po jednotlivých zemích

Afghánistán Antarktida Argentina Belize Bhútán Bolívie Botswana Brazílie Chile Chorvatsko Egypt Čína Etiopie Francie Gabon Guatemala Honduras Indie Indonésie Írán Itálie Japonsko Jemen Kamerun Keňa Komory Kostarika Kyrgyzstán Malajsie Mexiko Monako Nepál Nikaragua Panama Papua Nová Guinea Peru Portugalsko Réunion Salvador Singapur Thajsko Ukrajina Uruguay Uzbekistán Vanuatu Venezuela Zimbabwe

Guatemala

Střední Amerika – Guatemala

Autor: Jirka [2008-08-14] (Fotogalerie)
Město Antigua Guatemala a Vulcan de Agua.

Antigua s náměstím klasických španělských milostných schůzek v podání temně červených indiánů a pobledlých evropských a amerických hippieků. V blízkých kopcích ještě zůstal zachován tvrdý život rolníků. Kolem jezera Atitlán ovšem už rostou místní Beverly Hills. K mayskému Tikalu se letělo a ostrovní město Flores už zase navozovalo karibskou atmosféru. Tikal je rozlehlý a ohromující výškou pyramid s citem zasazených v tropickém lese. Návrat do Antiguy vedl přes tropicky barevné Livingstone, město na pevnině, ale spojené se světem pouze po vodě. Buď přes honduraskou zátoku, kde mezi rybáři vykukují manatee nebo širokým kaňonem Río Dulce s vysokými břehy porostlými hustou džunglí a s hnízdy nepojmenovatelných vodních ptáků.

Více >

Mexikem a Guatemalou: II. Konečně Guatemala

Autor: Petr Slabý [2005-05-14] (Fotogalerie)
Tikal.

Fotogalerie z druhé části cesty, z Guatemaly. Navštívime Tikal, Rio Dulce, Lívingston, Quiriguá, Antigua Guatemala a jezero Atitlán.

Více >

< Všechny země
(c) Uvedení autoři & Asmat 2004 - 2024, design by KamData [Privacy]